horoskopy różnych kultur,wróżby...
Kategorie: Wszystkie | Horoskopy | Zodiaq
RSS
niedziela, 29 października 2006
Bliźnięta (21 maja - 20 czerwca)

Żywioł: Powietrze
Planeta: Merkury
Symbol: rzymska dwójka
Dzień tygodnia: środa
Kolor: żółty,srebrny(szary)
Kamień: agat(różnobarwny)
Metal: rtęć
Części ciała:
- zewn. : ramiona,barki
- wewn. : płuca,układ oddechowy
Cechy: wszechstronność,błyskotliwość,łatwość kojarzenia

Niepoprawni optymiści ze skłonnością do melancholii."Zarażają" otoczenie swoją młodzieńczością i ciekawością świata.Kochają zmiany,podróże i długie dyskusje na rozmaite tematy.Dużą wagę przywiązują do wykształcenia i pracy zawodowej.Są pomysłowe,elokwentne i tolerancyjne.Otwartość i poczucie humoru sprawiają,że są lubiane.
Za to ich roztrzepanie,gadulstwo i szczeniacka przekora bywają męczące.

I dekada (21 maja-1czerwca):urodzone w tej dekadzie osoby cechuje duża zdolność koncentracji,delikatność,szczerość i lojalność.Podczas tej dekady rodzą się obok siebie osobowości skrajnie różne.To dekada polityków i uczonych,jak i oszustów.
II dekada (2-11 czerwca):w tej dekadzie rodzą się osoby niestałe,rozrzutne i niezdyscyplinowane,ale obdarzone zdolnościami intelektualnymi i wielka pasją poznania.
III dekada (12-20 czerwca):rodzą się osoby pod dobrym wpływem gwiazd,jednak nie zawsze idzie to w parze z pomyślnością w codziennym życiu.Ich życie jest zazwyczaj bardzo urozmaicone.

Znani urodzeni w tym znaku:
- Maria Konopnicka (23 V 1842)
- Giuseppe Balsamo (2 VI 1743)
- Bolesław Wstydliwy (21 VI 1226)

18:58, miguelzadroga , Zodiaq
Link Komentarze (1) »
piątek, 17 marca 2006
Horoskop Apolliński
Powstał w Delfach,w wyroczni boga Słońca,Apolla.Kryterium znaku-owocu nie jest data urodzenia,ale dzień tygodnia w jakim przyszliśmy na świat.Oprócz siedmiu dni tygodnia wyróżnione zostały cztery konkretne raty:15 marca,15 maja,15 lipca oraz 13 października,czyli rzymskie święto id.

Poniedziałek - Brzoskwinia

Osoby urodzone w poniedziałek lubią być pierwsze we wszystkim,poniewaz poniedziałek rozpoczyna tydzień.Są odważne,lubią ryzyko,mają zdolności przywódcze.Ich wadą jest mierzenie sił na zamiary - potrafią podjąć się jakichś nierealnych zobowiązań,aby tylko nie rezygnować,a przede wszystkim nie stracić twarzy.Tę wadę mogą wykorzystywać inni,obciążając zbyt ambitne Brzoskwinie swoimi obowiązkami.Jeżeli potrafią zapanować nad swoimi wybujałymi ambicjami i odpowiednio kierować energią,osiągną w życiu wiele.

Wtorek - Jabłko

Urodzeni we wtorek są godni zaufania,rzetelni,potrafią być wspaniałymi przyjaciółmi,a także gospodarzami.Na uwagę zasługuje także niezwykła umiejętność organizowania życia,układania planów i utrzymania porządku.Jabłka doskonale gotują,zawsze wynajdują jakies egzotyczne i niezwykłe przysmaki.W towarzystwie czują się doskonale,potrafią być jego prawdziwą duszą,z tego powodu wszyscy chętnie przychodzą do nich i ich zapraszają.Wadą Jabłek jest anegdotyczne wręcz roztargnienie,które utrudnia ich życie.

Środa - Mandarynka

Osoby urodzone w środę sa zrównoważone,cierpliwe,przedkładające planowanie nad żywioł i ryzyko.Nie uznają spontaniczności,ich każda decyzja jest zawsze przemyslana,co prowadzi czasami do tego,że zamiast wziąć byka za rogi,czekają aż problem sam się rozwiąże.Nie pokonując przeciwności,Mandarynki tracą w życiu wiele wspaniałych okazji.

Czwartek - Gruszka

Urodzeni w czwartek sa niezwykle przebojowi,pełni idealizmu i fantazji.Poczuwają się do odpowiedzialności
za cały świat ,walczą z zapałem o wolność i sprawiedliwość.Ponieważ jednak do walki zagrzewa ich przeważnie słomiany zapał,niewiele udaje się im doprowadzić do końca.Jeżeli jednak wykażą odrobinę wytrwałościmoga sporo osiagnąć.

Piątek - Oliwka

Osoby urodzone w piatek są niezwykle obowiązkowe,pracowite i rzetelne.Dążą do perfekcjonizmu,zmuszając do tego innych,ale przede wszystkim siebie.Z tego powodu często stają się małostkowe,nie potrafią cieszyć się życiem,zapominają o najpiękniejszych,wyższych wartościach.Jeżeli uda się im zapanowac nad tymi wadami,potrafią wiele zdziałać dzięki swoim dobrym stronom.

Sobota - Pigwa

Urodzeni w sobotę są szlachetni,dobrzy i odważni,niekonformistyczni i ceniący własne zdanie.Sprawiają wrażenie słabych i nieśmiałych,jednak są bardzo niezależni - po prostu się z tym nie obnoszą.O swoje potrafią walczyć jak lwy,chociaż trudno je wyprowadzić z równowagi.Zbytnia niezależność może jednak doprowadzić do osamotnienia i na to powinny zwrócić uwagę Pigwy.

Niedziela - Ananas

Osoby urodzone w niedziele sa pewne siebie,optymistyczne i przebojowe.Mają niezwykłe szczęście i wychodzą cało z każdej opresji.Nie zniechęcają się przeciwnościami i stale brną do przodu.Ananasy są ciekawe życia i ludzi,lubią przygody,zmiany,nowości.Potrafią rozwiązać każdy problem,bywają jednak odrobinę męczące,a ich upór w dążeniu do celu nie zawsze się opłaca.

15 marca,maja,sierpnia - Orzech

Urodzeni w tych dniach to wybitni indywidualiści,osoby nieprzeciętne.Orzechy mają jednak zmienną,kapryśną i trudną naturę.Raz tkwią na dnie najgłębszej rozpaczy,by za chwilę wybuchnąć euforią.Swoje uczucia manifestują w sposób dramatyczny i przesadny,wpadają w panikę.Z tego powodu otoczenie po jakimś czasie przestaje ich brać na serio,a szkoda-Orzechy są bowiem wrażliwe i ciekawe,muszą tylko popracować nad panowaniem nad sobą.

13 października - Agrest

Urodzeni w tym dniu są domatorami,osobami spokojnymi i lubiącymi samotność.Mimo tej ostatniej cechy bardzo źle znoszą rozstania,a ponad wszystko cenia stabilizację,wręcz rutynę,która daje im poczucie bezpieczeństwa.Przyjaciół maja niewielu,ale za to sprawdzonych.Są dobrze wyedukowani,jednak nie zawsze potrafia praktycznie wykorzystać swoją wielką wiedzę.
23:30, miguelzadroga , Horoskopy
Link Komentarze (2) »
piątek, 03 marca 2006
Byk (21 kwietnia - 20 maja )


Żywioł: Ziemia
Planeta: Wenus
Symbol: głowa byka
Dzień tygodnia: piątek
Kolor: zielony,pomarańczowy
Kamień: agat
Metal: miedź
Rządzi cześciami ciała:
- zewn. : szyja,gardło
- wewn. : przełyk,krtań,móżdżek
Cechy: zmysł estetyczny,zdolności dyplomatyczne


Odnajduje szczęście w drobiazgach.Realista,nie przepada za zmianami w życiu,unika ekstrawagancji i dziwaczności.Konserwatywny,woli naturę niż technikę.Najważniejsze dla niego jest poczucie bezpieczeństwa.Pełen silnej woli i konsekwencji w działaniu.Gotowy poświęcić się dla rodziny.Brzydzi się zdrada i oszustwem,bywa chorobliwie zazdrosny.Męcząca wadą bywa...ośli upór ;)

I dekada (21 kwietnia-2 maja):osoby urodzone w tym czasie są estetami,kochają wszystko co piękne.Ich życie wewnętrzne jest niesłychanie bogate.Nie stronia od wygód,a nawet i zbytku,który ich często pociąga.Urodzeni dyplomaci,w zachowaniu wykazują stanowczość i nieufność,należą raczej do ludzi zamkniętych.
II dekada (2-12 maja):w tym czasie przychodzą na świat ludzie bardziej zmiennego usposobienia.Z natury romantyczni,skłonni są do pewnego ironizowania i krytykowania otoczenia,często obdarzeni są dużymi zdolnościami artystycznymi,szczególnie w dziedzinie literatury i muzyki.Niekiedy ulegają jednak nadmiernemu egoizmowi i komercyjnemu nastawieniu do bliźnich.Często dużo podróżują.
III dekada (12-21 maja):obfituje w ludzi o dużym talencie organizacyjnym,oszczędnych i bardzo pracowitych.W działaniu swym kierują się rozumem a nie uczuciem.Niekiedy ambicje przerastają ich mozliwości,co powoduje wybuchy zazdrości w stosunku do innych,zdolniejszych ludzi z najbliższego czy nawet dalszego otoczenia.Ze względu na trudnycharakter nie mają łatwego życia.Trzeba podkreślić że są oni wyjątkowo uczciwi,a jeśli dochodzą do czegoś w życiu,to ciężką,codzienną pracą.

Znani urodzeni w tym znaku:
-
Kazimierz Wielki (30 IV 1310)
- Krzysztof Kolumb (22 IV 1451)
- Maksymilian Robespierre (6 V 1758)

- Stanisław Moniuszko (5 V 1819)
- Piotr Czajkowski (7 V 1840)
- Audrey Hepburn (4 V 1929)
- Rudolf Valentino (6 V 1895)
14:49, miguelzadroga , Zodiaq
Link Komentarze (1) »
czwartek, 23 lutego 2006
Baran (21 marca - 20 kwietnia )

Żywioł: Ogień
Planeta-opiekun: Mars
Symbol: rogi
Najlepszy dzień tygodnia: wtorek
Kolor: karminowy,szkarłatny(czerwień)
Kamień: rubin
Metal: żelazo
Rządzi częściami ciała:
-zewnetrzne: głowa,twarz
-wewnętrzne: mózg
Cechy: energia,niecierpilwość,gwałtowność w działaniu

Kocha życie,wolność,przestrzeń i niezależność.Łatwo sie nudzi,potrzebuje wciąż nowych doznań.Lubi konkurować z innymi,zwyciężać i odnosić sukcesy.Za najcenniejsze uważa te odniesione własnym wysiłkiem i talentem.Zaraża entuzjazmem i radością życia.

I dekada
(21-31 marca):urodzeni w tym okresie podobno najbardziej ulegają wpływowi Marsa.Agresywność i wojowniczość - to ich podstawowe cechy.Lubią także debatować,przejawiają skłonność do polityki,wojska oraz wszelkiej działalnosci publicznej.Życie ich pełne jest zmian i walk,a niezwykłe koleje losu czynią z nich istoty bardzo interesujące.Wg niektórych astrologów pierwsza dekadą Barana opiekuje się Pluton,który dodaje swoim podopiecznym entuzjazmu i aktywności.
II dekada (1-10 kwietnia):urodzonym w tym okresie patronuje Słońce ,dlatego tez nie działają na oślep,postępowaniu ich towarzyszy pewna harmonia,a przynajmniej starają się hamować swoją wrodzoną impulsywność.Nie jest im obca analiza działania i umiejętność zastanawiania się nad swym postępowaniem,potrafią także zdobyć się na współczucie cudzemu nieszczęściu,są bardziej otwarci i serdeczni,nienawidza podłości.Lubią zabawy i rozrywki,życie osobiste odgrywa dla nich ważna rolę,a ich serce czułe jest na efekty.Intelektualnie są bardzo rozwinięci,wykazują szczególne zainteresowanie sztuką.
III dekada (11-20 kwietnia):urodzeni w tym okresie pozostaja pod szczególna opieka Wenus,dlatego też są najbardziej ze wszystkich Baranów nastawieni filozoficznie do życia.Wykazują też duże zainteresowanie sprawami religii.Większa intuicja,a nawet zdolność przewidywania zdecydowanie odróżnia ich od osób z pierwszej dekady znaku.Wykazują też zamiłowanie do długich podróży.Wyżywaja się w sporcie i hazardzie.Usposobienie ich jest jednak zmienne,często też ulegają rozbiciu wewnętrznemu.

Znani urodzeni w znaku Barana:
- Jan Sebastian Bach (21 III 1685)
- Leonardo da Vinci (15 IV 1452)
- Katarzyna Medycejska,królowa Francji (13 IV 1519)
- Adolf Hitler (20 IV 1889)
- Olga Boznańska (15 IV 1865)
- Franciszek Kostrzewski (19 IV 1826)
16:16, miguelzadroga , Zodiaq
Link Dodaj komentarz »
wtorek, 14 lutego 2006
Witam!
Serdecznie pozdrawiam wszystkich!
To już mój kolejny blog-tym razem konkretny i tematyczny.Mam nadzieję że uda mi się zrobić to co chciałem i że jakoś to wyjdzie...
14:19, miguelzadroga
Link Komentarze (2) »